Αντιπροσωπεία του ΣΔΕ Αγρινίου, ο Διευθυντής κ. Νάσιος Νικόλαος μαζί ομάδα εκπαιδευόμενων του σχολείου, επισκέφθηκε χθες Τρίτη 22 Δεκεμβρίου 2015 το σπίτι του « Χαμόγελου του Παιδιού» που λειτουργεί σε ένα ζεστό ανθρώπινο και χαρούμενο περιβάλλον στη περιοχή Καλυβίων του Δήμου Αγρινίου.

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Αγρινίου αξιοποιώντας, δημιουργικά και με ανθρώπινο πρόσωπο, το εργαστήριο χειροτεχνίας των εκπαιδευόμενων του σχολείου προχώρησε σε μια πράξη ξεχωριστής αγάπης στα παιδιά του «Χαμόγελου». Πρόσφερε Χριστουγεννιάτικα δώρα, χειροποίητα κασκόλ και σκουφάκια σε κάθε παιδί, τα οποία  έφτιαξε η ομάδα εκπαιδευόμενων του εργαστηρίου χειροτεχνίας.

Το ΣΔΕ Αγρινίου θέλησε με την πρωτοβουλία αυτή να στείλει Χριστουγεννιάτικο μήνυμα αγάπης και εθελοντικής προσφοράς στα παιδιά του «Χαμόγελου».

Ο Διευθυντής του ΣΔΕ Αγρινίου

Νάσιος Νικόλαος