Το ΣΔΕ Αγρινίου  διοργάνωσε εκδρομή στο Μεσολόγγι την Δευτέρα  23 Μαΐου. Η εκδρομή ξεκίνησε με επίσκεψη στο ΣΔΕ Μεσολογγίου, όπου εκπαιδευτές και εκπαιδευόμενοι αντάλλαξαν εμπειρίες αλλά και συζήτησαν για  ζητήματα που αφορούν τα δύο Σχολεία. Το Σχολείο μας αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει τους εκπαιδευτές και τους  εκπαιδευόμενους του ΣΔΕ Μεσολογγίου για την   θερμή υποδοχή και την ζεστή φιλοξενία.

Η εκδρομή  συνεχίστηκε με επίσκεψη στο σπίτι της οικογένειας Τρικούπη που έχει μετατραπεί σε μουσείο. Εκεί η υπεύθυνη του μουσείου μας ξενάγησε στους χώρους και μας μίλησε  για την ζωή και το έργο αυτής της σπουδαίας  πολιτικής οικογένειας. Η  εκδρομή κατέληξε για καφέ και περίπατο   στο λιμάνι του Μεσολογγίου όπου οι συμμετέχοντες απόλαυσαν το ηλιοβασίλεμα και είχαν την ευκαιρία  για χαλαρή συζήτηση.